SEME7022075 - 22 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME7022075E
Price:
Barcode : SEME7022075,SEME7022075E
Size : 22.0 x 20 x 75 x 150 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 22.0 x 20 x 75 x 150 2F 30DEG
Cutting Diameter 22.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 20 mm
Length of Cut 75 mm
Overall Length 150 mm