SEME70250120 - 25 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME70250120E
Price:
Barcode : SEME70250120,SEME70250120E
Size : 25.0 x 25 x 120 x 250 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 25.0 x 25 x 120 x 250 2F 30DEG
Cutting Diameter 25.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 25 mm
Length of Cut 120 mm
Overall Length 250 mm