SEME7025070 - 25 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME7025070E
Price:
Barcode : SEME7025070,SEME7025070E
Size : 25.0 x 25 x 70 x 150 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 25.0 x 25 x 70 x 150 2F 30DEG
Cutting Diameter 25.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 25 mm
Length of Cut 70 mm
Overall Length 150 mm