SEME7025090 - 25 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME7025090E
Price:
Barcode : SEME7025090,SEME7025090E
Size : 25.0 x 25 x 90 x 150 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 25.0 x 25 x 90 x 150 2F 30DEG
Cutting Diameter 25.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 25 mm
Length of Cut 90 mm
Overall Length 150 mm