SEMR6412020 - 12 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME6412020E
Availability:
Canada : 7 In stock
OTHER : 0 Out of stock
Price:
Barcode : SEME6412020E,SEMR6412020
Lead Time (in days) : 120
Size : 12.0(R2.0) x 12 x 18(32) x 80 4F 27/30DEG
Products specifications
Size/Dimension 12.0(R2.0) x 12 x 18(32) x 80 4F 27/30DEG
Cutting Diameter 12.0 mm
Radius R2.0
Shank Diameter 12 mm
Length of Cut 18 mm
Length below Shank 32 mm
Overall Length 80 mm